המדריך השלם לבחירת שמלת כלה

 

נכון יש הרבה מאד דברים חשובים בערב הזה. יש אולם יש אוכל יש מוזמנים יש עיצוב וכמובן גם חתן. אבל מה לעשות שמעל כל זה תמיד תמיד תעמוד שמלת הכלה שלך.

בכל חתונה זוכרים מה לבשה הכלה ואת ההופעה הכוללת. אז אמנם זו רק שמלת כלה אבל צריך לדעת לבחור בואי ניקח אותך צעד צעד לבחירת שמלת כלה מושלמת לערב שלך.

 

צעד ראשון

איפה מתחילים? אז כמו כמעט כל דבר בימינו כדאי להתחיל באינטרנט. למה הכוונה, כתבי בגוגל 'שמלת כלה' ותתחילי לשוטט לך בין האתרים. החיפוש אמנם קצת מייגע אבל חשוב מאד.

בשיטוט הזה את צריכה להבין כמה דברים. ראשית, איזה סגנונות של שמלת כלה קיימים בשוק השמלות (רמז: המון...). שנית, איזה סגנונות את הכי אוהבת. שלישית, ואולי החשוב ביותר, מה יתאים למבנה גוף שלך.

בואי נתחיל בראשון, סגנונות שקיימים בשוק. השוק מוצף בשמלות כלה. חלוקה גדולה אחת היא גרנדיוזי ופשוט. בתוכם יש עוד הרבה נישות.

סגנון שמלת כלה גרנדיוזי, מאופיין בעיקר על ידי המון קישוטים (אבנים, תחרות וכו') יש שמלות נפוחות מאד ויש צמודות לגוף. לרב שמלת כלה כזו תהיה שקופה באיזורים מסויימים בגוף.

סגנו שמלת כלה פשוט, הוא בדר כלל מבדים זורמים יותר ורכים. לא מעוטר אך עדיין מיוחד.

בתוך שני הסגנונות הללו קיימים סוגים רבים של שמלות כלה.

אתרי מעצבים, באינטרנט, יציגו בפנייך קטלוגים רבים משלל שנים. תבדקי לאט, לאט, מה הכי מדבר אלייך ואיפה את, רואה את השמלה עליה חלמת כל חייך (כולנו יודעים שחלמת עליה אין טעם להסתיר וזה בסדר כולנו נשים...).

תוך כדי מעבר על תמונות של שמלת כלה, שימי לב, מה 'קורץ' לך ותסמני לך ארבעה עד חמישה סגנונות שאת התחברת אליהם. אולי תרצי להראות כמו בת כפר פשוטה או כמו בת אצולה מימי הביניים כל אחת וחלומה. העיקר, שאת מרוצה.

אחרי כל שאמרנו, אל תשכחי שאת צריכה להראות טוב בשמלת כלה ולא כמו בובה או בתחפושת. שמלת כלה צריכה להתאים למבנה הגוף של הכלה.

איך תדעי מה מתאים? כמובן שבשביל זה יש מי שתופר ומעצב. תפקידם לעזור לך להבין איזה נק' חשוב ללטש בגוף שלך ואיזה לטשטש. חשוב מאד לשמוע להם, אך עדיין, להיות מרוצה מהתוצאה.

נקודה חשובה נוספת, היא עניין התקציב. קבעי לך תקציב שמלת כלה. אל תמדדי שמלה שעוברת את התקציב כדי לא להתפתות לשכור או לקנות אותה.

 

צעד שני

עכשיו באמת הגיע הזמן לקום מהמחשב ולהתחיל לצעוד. אחרי שהבנת מהו סגנון שמלת הכלה שלך, הגיע הזמן לחפש אותו... איפה? טוב ששאלת.

אפשר לבחור במעצב או בתופרת.

 

מה ההבדלים שאלת?

טוב ראשית כמובן המחיר מעצב בעל שם הוא תמיד יותר יקר אין מה לעשות. היתרון שלו, הוא, בכך שהוא דואג לך למראה כולל לחלוטין כולל, נעלים, שיער, איפור וכל מה שאפשר לחשוב עליו בהקשר זה. כאשר את יוצאת ממעצב יש לך הופעה 'מכף רגל ועד ראש'.

תופרת, תיקח פחות כסף, לא בטוח שהיא פחות טובה, מבחינת תפירת שמלת כלה, אך את תאלצי למצוא אביזרים נלווים כמו נעליים. איפו ותסרוקת יהיו יותר פשוטים כי היא תפנה אותך לאנשים איתם היא עובדת בדרך כלל. כאן, מאד חשוב לשמוע המלצות מאנשים שניסו ומכירים.

קבעי תור לסלונים שמצאת ולכי לבדוק ולמדוד

בתהליך הבחירה הזה חשוב לראות שיש חיבור בינך לבין מי שתופר את שמלת הכלה שלך. הדבר יקל עלייך מאד בתקופה הלחוצה של ההכנות לחתונה.

סגרי מראש על זמני מדידות ומתי השמלה תהיה מוכנה.

 

צעד שלישי ואחרון

מדידות. בחרת את סגנון שמלת הכלה בחרת מי יתפור או יעצב אותה ואיפה עכשיו צריך להגיע למדידות.

בדרך כלל, יהיה עליייך להגיע למדוד שמלת כלה כ-שלוש פעמים. חשוב שהמדידה האחרונה תתבצע קרוב למועד החתונה, אך לא, יום לפני כדי שאם יש צורך בתיקונים, יהיה זמן לעשות אותם.

זכרי, המדידות יכולות להיות תהליך מייגע מאד! לכל מדידה רצוי לבוא עם חברה או שניים, לא יותר, כדי לשמוע דעות ולהתרשם.

העיקר הוא שאת תהיי מרוצה אחרי הכל זו החתונה שלך.

 


| מתחתנים || להתחתן בקליק || מתחתנים || גני אירועים || חתונה |

       מתי כדאי להתחתן ?

בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיב עיצוב לוגו