המדריך המקיף לבחירת הטבעות לחתונה

 

הרי את מקודשת לי כדת משה וישראל

הרגע הגדול לו חיכיתם מגיע לבסוף. אתם עומדים במרכז החופה, בעוד רגעים ספורים תהפכו להיות בעל ואישה. הדבר החשוב למעמד זה הוא הטבעת. הטבעת שבזכותה תהפכו להיות בעל ואישה, הטבעת שתהפוך אתכם להיות מקודשים זה לזו. אז רגע לפני שאתם ניגשים לבחור את הטבעת החשובה הזו, להתחתן בקליק אספו עבורכם כמה טיפים חשובים לדרך. קדימה, מתחילים!

 

חשיבות הטבעת

חשיבותן של טבעות חתונה היא לא רק לטקס החתונה - אלא גם לאחריו. טבעות חתונה הן הסמל למעבר בין הרווקות אל חיי הנישואין, ולטבעות יש תפקיד חשוב במהלך החופה, אך לאחר החתונה, בניגוד למקובל לחשוב, מאבדות הטבעות ממשמעותן הדתית, ומה שחשוב זה הקשר הנפשי והחברתי הקיים ביחס אל טבעות נישואין. טבעות נישואין מסמלות את הסטאטוס החדש, טבעות נישואין הן תוסף אופנתי יוקרתי, והשילוב בין סמליות הטבעת לבין המראה הייחודי של הטבעת, הופך את טבעות החתונה לחשובות במיוחד מבחינה רגשית עבור הנשים. אגב, בניגוד אל טבעות חתונה, טבעות אירוסין הן חסרות כל משמעות ביהדות. תפקידן של טבעות אירוסין הוא תפקיד חברתי בלבד - בדיוק כמו טבעות נישואין, גם טבעות אירוסין נמצאות שם כדי להבהיר לכולם שהתרחש פה שינוי חשוב בסטאטוס.

 

סמל ביהדות

החפץ המתאים ביהדות עבור מעשה הקידושין בחתונה הוא בעצם כל חפץ שהוא שווה פרוטה. כלומר - החתונה כולה יכולה להתנהל כדת וכדין בלי טבעות בכלל בסביבה! אך למרות שאין צורך לקנות טבעות על מנת להתחתן, הטבעת הפכה להיות חפץ הקידושים הנפוץ. כיום אין דבר כזה - חתונה ללא טבעת, ולא רק ביהדות - גם בדתות אחרות. טבעות הפכו להיות סמל סטאטוס, ההוכחה למעבר מחיי הרווקות ההוללים אל חיי הנישואין המחייבים, סימן חברתי לשינוי הגדול שהתחולל בחיים. כיום כבר לא מדברים על טבעת אחת לכלה, אלא מדברים על טבעות - טבעות לחתן וטבעות לכלה. אמנם בעבר לא היה מקובל שגבר נושא טבעת, ובטח שלא ביהדות, אך בשנים האחרונות טבעות לגבר הפכו לנפוצות גם במסגרת היהדות, ובתוך החברה הדתית אפשר לראות לא מעט טבעות לגבר.

 

שווה פרוטה

ההגדרה הבסיסית ביותר עבור טבעות חתונה, היא שהטבעות צריכות להיות שוות פרוטה. לדין זה אין הרבה משמעות כיום - כי בעצם, הטבעות של היום עולות הרבה יותר מאשר פרוטה... בנוסף לגובה השווי של הטבעות, ישנו דין נוסף ביהדות המתייחס למחירן של טבעות הקידושין - החתן הוא זה שצריך לשלם את שוויה של הטבעת, על מנת שהטבעת תבצע את תפקידה בשלמותו, ותשמש למעשה הקידושין בחתונה. בכל מקרה, אין שום דין המתייחס אל טבעות לגבר, ולכן, כדי לאזן את העלות הגבוהה, טבעות לחתן יכולות להיות על חשבון הכלה לבדה...

 

סוג החומר

אז מה עוד חשוב לדעת כאשר בוחרים טבעות לחתונה? מחיר הטבעות נגזר ישירות מאיכות החומרים המרכיבים אותן, וכמובן - המחיר תלוי בעיצוב ובמעצב. אפשר למצוא טבעות במחירים משתנים - החל משווה פרוטה, ועד למאות אלפי שקלים. מובן שככל שהחומר המרכיב את הטבעות הוא איכותי יותר, כך גם המחיר עבור הטבעות יהיה גבוה יותר. מכיוון שכך, השיקולים בבחירת החומר צריכים לכלול את המחיר האפשרי לקניית הטבעת, וחוץ מזה, גם כאן ליהדות יש מה לומר בנושא. ההמלצה ביהדות היא לבחור בחומר אחיד עבור טבעות נישואין. הסיבות לכך מעניינות - הסיבה הפרקטית, הפשוטה, היא שעל מנת שהקידושין ייחשבו, כולם צריכים לדעת במה החתן מתכוון לקדש את הכלה, האם החתן מתכוון לזהב, לכסף, או אולי ליהלום? הסיבה הנוספת לצורך בבחירת טבעות מחומר אחיד, היא רוחנית יותר - החתונה היא סמל האחדות בין בני הזוג. לכן כדאי שגם הטבעת, שמסמלת את האחדות הזו, תהיה אחידה, ללא יוצאי דופן וללא שילובים. אפשר לקחת את הגישה הזו צעד אחד קדימה, ולהקפיד שיהיה דמיון לטבעת של הכלה, בחיפוש אחר טבעות לחתן.

 

טיפים לשמירת הטבעת

אחרי שסיימתם להתלבט ובחרתם את הטבעות, החתונה הסתיימה ואחרון האורחים כבר הלך הביתה... להתחתן בקליק מקווים שהחתונה הייתה מושלמת, אך למרות שהתפקיד של להתחתן בקליק בארגון החתונה הסתיים, בכל זאת רצינו לצייד אתכם בעוד כמה טיפים קטנים, לשמירת הטבעות, שזו בעצם מזכרת מהחתונה שהולכת אתכם תמיד. הדרך הטובה ביותר לשמירה על טבעות היא להסיר אותן כאשר עוסקים בפעולות מלכלכות, כגון עבודות הבית השונות. על מנת שהטבעות לא תלכנה לאיבוד, מומלץ להגדיר מקום ייחודי להן, בו הן מונחות תמיד כאשר אינן על היד. כאשר מסירים את הטבעות מחוץ לבית, למשל כאשר יש צורך לשטוף ידיים, מומלץ להשאיר את הטבעת במקום בולט ליד הכיור ולשמור על קשר עין איתה לאורך כל הזמן. ניקוי הטבעת באופן שגרתי צריך להיעשות על ידי בדים עדינים, בעדינות, וללא חומרים כימיים שאינם ייעודיים לכך.

 


| מתחתנים || להתחתן בקליק || מתחתנים || גני אירועים || חתונה |

       מתי כדאי להתחתן ?

בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיב עיצוב לוגו